Kosthold er et aktuelt tema, og det settes spørsmål til ultraprosessert mat, sukkerinnhold, og hva som er sunt og ikke sunt for barna. Vi jobber alltid for å tilby et variert, sunt og godt kosthold for barna i barnehagen, og følger med på helsedirekoratet sine anbefalinger. Vi holder oss oppdatert, og har fokus på at barna får et best mulig mattilbud i tråd med anbefalinger. Vi har egne kostholdsansvarlige som følger opp dette fagområdet.
Vi serverer mer rene produkter på påleggsfronten. Vi har flere rene kjøttpålegg som kalkunfilet/kyllingfilet, kokt skinke, hamburgerrygg, hvitost/brunost og lignende som skal legges frem som første tilbud i stedet for skinkeost/andre tubeoster. Vi serverer rene fiskepålegg som grovhakket makrell i tomat på boks i stedet for tube, fiskekaker/fiskepinner med høyest mulig prosentandel fisk.
Vi har også utarbeidet en variert meny til varmmat-måltidene, der vi lager det meste fra bunnen av, med rene råvarer. Eksempelvis lager vi hjemmelagde kjøttboller av karbonadedeig, vi har rene fiskeprodukter (laksefilet, torsk/seifilet) når vi har fiskemiddager, pizza med hjemmelaget fullkornsbunn og karbonadedeig/kokt skinke/vegetarpizza, ren kyllingfilet med div tilbehør osv. Menyen er felles i hele barnehagen, slik at vi kan hente rester, fylle på hos hverandre, samarbeide om å lage maten – og dermed også minske matsvinn.
Vår ukesmeny er smørelunsj to dager i uken med ulikt pålegg og brød, rent fiskepålegg og brød en dag i uken, havregrøt med ulike toppinger en dag i uken og varmmat/middag en dag i uken. Dette er utganspunktet vårt, men ofte gjør vi gjerne litt om og lager suppe, lapper, omelett/eggerøre, hjemmebakte rundstykker og lignende når vi ser at vi har mulighet til det. Vi begrenser bruk av tilsatt sukker, og bruker gode alternativer i hverdagen. Ved spesielle anledninger og noen tradisjoner kan vi servere is, ha med kakao på tur, og bake med barna som pedagogisk aktivitet. Da som pepperkaker i desember, og bakverk etter høsting.
Vi tilbyr også rikelig med grønsaker til alle måltidene vi serverer, i en eller annen form. Vi dyrker egne grønsaker, vi har frukttrær som vi høster fra og bruker dette i matlagingen. Her får barna delta i hele prosessen fra start til slutt, og det skaper en god læringsarena.
Vi tar barna med i matlagingen, – og vi gjør de grep vi ser at vi kan klare her hos oss for å minske ultraprosessert mat og tilby rene, gode råvarer og gi et variert, sunt og godt mattilbud. Vi opplever at dette gir matglede hos både barn og voksne – og det er målet vårt!